Sabinya market

Sabinya market

Sabinya market | חידוש מרכז העיר ושדרוג רח' קרן היסוד

מיקום : רחוב קרן היסוד, קרית ביאליק

שנה : 2018

הפרויקט הגיע למקום השני בתחרות אדריכלים בקרית ביאליק, חידוש מרכז סביניה ושדרוג רחוב קרן היסוד באופן שיגרום להפיכתם למקומות מרכזיים, חווייתיים ושוקקי חיים למבקרים בכלל ולתושבי העיר בפרט.
תיאור הפרויקט:
כוחות עסקיים כגון מרכזי המסחר והבילוי מחוץ לעיר והקניון החלישו את המרכזיים השכונתיים. שינויים טכנולוגיים וכלכליים באזור שינו באופן דרמטי את הקשר בין עיר – למרכז המסחרי השכונתי, הדימוי של המרכז, אופי החיים ותנאי העבודה של התושבים שחיים בסביבה הקרובה למרכז השתנו. שינויים אלו משליכים על זהות המקום המשתנה עם השינויים הפיזיים בציר הזמן של העיר, אותו מרכז מסחרי שנחלש גורם באופן ישיר לשכונות העיר להתנוון.
התחדשות עירונית למרכז סביניה כמרכז מסחרי – תרבותי של מרכז העיר קרית ביאליק. המרכז יהווה הלב הפועם של העיר ויביא לשינוי תדמית השכונה. ע"י הוספת מקורות הצללה, צמחייה מתאימה, שינוי חתך הרחוב ויצירת שפה עיצובית אחידה ברחוב על מנת לשנות את הזהות, תוך חיזוק קשרים פיזיים בעיר בין הגנים הציבוריים למרכזי המסחר.
הגדרת פלטפורמה מתאימה ונגישה לאדם ופחות לתנועת הרכבים הפרטיים. מרכיבים אלה יעודדו את תושבי המקום לצאת ולשוטט בעיר לצד הפארקים ולייצר אלטרנטיבה לחוויית בילוי ופנאי בעיר המשלבת עיר וטבע.

פרויקט זה נבחר ע"י עמותת האדריכלים המאוחדים בישראל ל- 40/40 התערוכה לאדריכלים צעירים 2018#9, בגלריה בבית האדריכל, פרס רזניק לפרויקטים מצטיינים. אפריל 2018

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן